Pstrykam Śląskie

Plener Fotograficzny w Bytomiu

Miasto Bytom – trudno szukać drugiego tak mocno zakorzenionego w krajobrazie górnego śląska miejsca… Z Dyrekcją Opery Śląskiej, jednego z najważniejszych ośrodków kulturalnych naszego regionu, umawialiśmy się na zwiedzanie grupą liczącą 25 osób. Przybyło równo 50 pstrykaczy, uzbrojonych po zęby w aparaty fotograficzne!! No cóż… takiej gratki nie można było odpuścić. Opiekunowie Opery Śląskiej nie zawiedli nas. Pozwolili opstrykać najpiękniejsze wnętrza. Dzięki ich uprzejmości zwiedziliśmy salę baletową, a także zakamarki Opery, w których np. tworzone są buty do tańca! W drugiej części pleneru zwiedzaliśmy jedno z najstarszych w Bytomiu Liceów, a mianowicie LO im. Chrobrego. Mieści się ono w zabytkowym budynku, z charakterystyczną wieżą zegarową, z której roztacza się widok na cały Bytom oraz jego okolice. Wyjątkową chwilą było również przygotowanie materiału pt. Przystanek Śląsk, który nakręciliśmy z Telewizją Katowice.

 

23 marca 2013

0 Odpowiedzi na Plener Fotograficzny w Bytomiu"

Zostaw wiadomość.

Dołącz do nas!

Pstrykam Śląskie to założony w 2012 roku projekt społeczny, który stał się odpowiedzią na rosnącą w sercach i umysłach mieszkańców górnego śląska potrzebę uwiecznienia ginącego powoli jego przemysłowego charakteru.

GDZIE SZKOLIMY

Znajdujemy się w Katowicach na ulicy Fryderyka Chopina 6/2 w Studio INKLU, 5 minut od dworca PKP, lub 3 minuty od przystanków autobusowych na ulicy Mickiewicza. Auto możesz zostawić na parkingu przed studiem, lub w Galerii Katowickiej (PKP).

Pstrykam Śląskie 2015