Pstrykam Śląskie

O projekcie

 

Pstrykam Śląskie to założony w 2012 roku projekt społeczny, który stał się odpowiedzią na rosnącą w sercach i umysłach mieszkańców górnego śląska potrzebę uwiecznienia ginącego powoli jego przemysłowego charakteru. Dawniej prężnie funkcjonujące, gigantyczne obiekty hut i kopalń, dziś już nieczynne, poddane do rozbiórki…

 

 

A wraz z nimi odchodzący do historii etos codziennego trudu pracy naszych ojców, dziadków i pradziadków. Bardzo nietypowy, niespotykany nigdzie indziej na terenie Polski krajobraz, gdzie w sercu miast wyrastają ogromne kominy… A obok tego przepiękne zabytki, obiekty przyrodnicze. To wszystko chcemy zatrzymać dla potomnych, a jednocześnie pokazać ludziom na całym świecie!

 

WYDARZENIA

+

Założenia projektu Pstrykam Śląskie od samego początku opierają się na bardzo prostych zasadach. Spotykamy się z osobami, które łączy pasja do fotografii oraz do regionu górnego śląska. Niezależnie od poziomu umiejętności fotograficznych działamy wspólnie! Odwiedzamy obiekty industrialne oraz kulturalne realizując plenery fotograficzne. Nasze fotografie są dostępne w Internecie, w facebookowym profilu Pstrykam Śląskie, a także prezentowane na organizowanych w różnych miastach śląska wystawach.

 

Od samego początku nasz projekt wspierają również lokalne media tj.: Dziennik Zachodni, Chorzowianin, Gwarek, inSilesia, mmsilesia, Radio eM, Radio Piekary, Telewizja Katowice, TG Stacja oraz wiele innych.

 

Obecnie wychodzimy z propozycją profesjonalnych szkoleń fotograficznych, do udziału w których zapraszamy wszystkie osoby chcące w przyjaznej atmosferze poszerzyć swoją wiedzę oraz umiejętności w dziedzinie w fotografii.

NAPISZ DO NAS

NASZE KURSY

8969237967_3be82fcc91_k  citirecruitment

Photoshop dla każdego

 

photographing-480219

Kurs fotografii cyfrowej

 

set 2 web

Weekendowy Kurs Fashion

 

Instruktorzy

Przemysław Bratkowski – zawodowy fotograf.  Swoją przygodę z fotografią rozpoczął od lustrzanki Praktica BX20, aby wkrótce zamienić ją na pierwsze cyfrowe aparaty kompaktowe lat dziewięćdziesiątych.

 

Dagmara Szkudlarek -Nowatkowska. Twórczyni projektu Pstrykam Śląskie. Specjalista ds. marketingu i Public Relations. Już od 2007 roku realizuje projekty z zakresu szeroko pojętej kreacji reklamowej, obejmujące m.in. copywriting i content marketing.

przeme2

Przemek Bratkowski [ Fotograf ]

 

daga2

Dagmara Szkudlarek-Nowatkowska [ Social Media ]

 

Dołącz do nas!

Pstrykam Śląskie to założony w 2012 roku projekt społeczny, który stał się odpowiedzią na rosnącą w sercach i umysłach mieszkańców górnego śląska potrzebę uwiecznienia ginącego powoli jego przemysłowego charakteru.

GDZIE SZKOLIMY

Znajdujemy się w Katowicach na ulicy Fryderyka Chopina 6/2 w Studio INKLU, 5 minut od dworca PKP, lub 3 minuty od przystanków autobusowych na ulicy Mickiewicza. Auto możesz zostawić na parkingu przed studiem, lub w Galerii Katowickiej (PKP).

Pstrykam Śląskie 2015