Pstrykam Śląskie

Muzeum Produkcji Zapałek w Częstochowie

Pierwszy wiosenny plener fotograficzny Pstrykam Śląskie już za nami. Tym razem mieliśmy przyjemność odwiedzić Muzeum Produkcji Zapałek w Częstochowie. Zapałki były produkowane już od roku 1882 z przerwą w 1913 spowodowaną pożarem. Wydarzenie to mogliśmy obejrzeć na historycznym filmie będącym dzisiaj najstarszym zabytkiem polskiej kinematografii.
Na miejscu zostaliśmy oprowadzeni przez przewodnika, który dokładnie i z wielką pasją opowiadał historię fabryki oraz tłumaczył przeznaczenie poszczególnych maszyn. Oprócz samej hali produkcyjnej z maszynami z lat 30 dla zwiedzających jest udostępniona ekspozycja rzeźb z jednej zapałki. Więcej zdjęć znajdziecie na naszym portalu Pstrykam Śląskie

 

zpałki olga dudek2Foto: Olga Dudek

zapałki przemek bratkowski3Foto: Przemek Bratkowski

zapałki przemek bratkowski2Foto: Przemek Bratkowski

zapałki przemek bratkowskiFoto: Przemek Bratkowski

zapałki olga dudek4Foto: Olga Dudek

zapałki olga dudek3Foto: Olga Dudek

zapałki olga dudekFoto: Olga Dudek

zapałki joanna sokół2Foto: Joanna Sokół

zapałki joanna sokółFoto: Joanna Sokół

10 maja 2015

0 Odpowiedzi na Muzeum Produkcji Zapałek w Częstochowie"

Dołącz do nas!

Pstrykam Śląskie to założony w 2012 roku projekt społeczny, który stał się odpowiedzią na rosnącą w sercach i umysłach mieszkańców górnego śląska potrzebę uwiecznienia ginącego powoli jego przemysłowego charakteru.

GDZIE SZKOLIMY

Znajdujemy się w Katowicach na ulicy Fryderyka Chopina 6/2 w Studio INKLU, 5 minut od dworca PKP, lub 3 minuty od przystanków autobusowych na ulicy Mickiewicza. Auto możesz zostawić na parkingu przed studiem, lub w Galerii Katowickiej (PKP).

Pstrykam Śląskie 2015