Pstrykam Śląskie

Kurs Fotografii Cyfrowej

O KURSIE

 

 

 

PROGRAM KURSU

 

 

 

 

 

FORMUŁA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

PROWADZĄCY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MIEJSCE

 

Kurs obejmuje podstawowe zagadnienia z zakresu obsługi aparatu oraz technik fotografowania. Na tym szkoleniu zgłębisz tajniki kryjące się w funkcjonalnościach Twojego sprzętu, a także nauczysz się sposobów poprawnego robienia zdjęć. Oczywiście kurs podstawowy zawiera również dodatkowe smaczki. Pokażemy Ci jak wykonać ciekawe fotografie jedzenia. Sam zobaczysz, że selfie to dobrze zrobiony portret! Spędzimy również fajne chwile poznając tajemnice fotografii ulicznej.
 
Każde 3 - godzinne spotkanie dzieli się na dwie części. W trakcie pierwszej części (40 min) uczestnicy zdobywają wiedzę teoretyczną z wykorzystaniem metod aktywizujących tj.: rozmowa z kursantami, wspólne rozwiązywanie problemów, poszukiwanie rozwiązań i możliwości. W trakcie tej części wykorzystywane są slajdy przedstawiające dane zagadnienie, zdjęcia wykonane przez autorytety fotograficzne z omawianej dziedziny, ukazywanie różnych punktów widzenia przez artystów tworzących w swoich epokach.
Część praktyczna. To próba wykorzystania zdobytej wiedzy w trakcie ćwiczeń. Kursanci doskonalą swój warsztat techniczny oraz zachęcani są do artystycznych poszukiwań własnego stylu. Poprzez różnorodność ćwiczeń uczą się panować nad światłem, kompozycją oraz ustawiania poprawnej ekspozycji w celu osiągnięcia zamierzonego celu.
Zadania domowe mają na celu przyswojenie omawianego tematu oraz zmierzenie się z nim w warunkach poza studyjnych, czyli samodzielnie. Zadania są omawiane pod kątem osiągniętego celu, kompozycji, estetyki.
Kurs kończy się wręczeniem dyplomów poświadczających odbycie warsztatów oraz indywidualnymi wskazówkami wykładowcy na temat poczynionych postępów oraz wskazania kierunku dalszego rozwoju.
 
Przemysław Bratkowski – zawodowy fotograf.  Swoją przygodę z fotografią rozpoczął od lustrzanki Praktica BX20, aby wkrótce zamienić ją na pierwsze cyfrowe aparaty kompaktowe lat dziewięćdziesiątych. Jako fotograf–samouk czerpie wiedzę z internetu i książek. Rozwijana w ten sposób pasja przerodziła się w zawód i sposób na życie. Od 2013 roku, wykorzystując swoją wiedzę i pasję do fotografii, aktywnie wspiera projekt Pstrykam Śląskie, angażując się w realizowane w ramach jego działalności projekty.
Dagmara Szkudlarek – Nowatkowska twórczyni projektu Pstrykam Śląskie. Specjalista ds. marketingu i Public Relations. Już od 2007 roku realizuje projekty z zakresu szeroko pojętej kreacji reklamowej, obejmujące m.in. copywriting i content marketing.
Pracując na co dzień w firmie Silence! zajmuje się projektami z zakresu marketingu strategicznego. Pilotuje projekt społeczny Pstrykam Śląskie. Wspiera również swoją wiedzą przedsiębiorców w ramach realizowanych przez GARR programów doradztwa marketingowego. Dagmara jest absolwentką Filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.
 
Inklu Studio to mieszczące się na powierzchni 80m2 profesjonalne studio fotograficzne. Posiada ono nowoczesne oświetlenie studyjne firmy Quantuum. Ponadto do dyspozycji kursantów są wysokiej jakości tła kartonowe, elektryczny system zawieszania teł oraz stanowisko do fotografii produktowej.
Studio posiada możliwość dowolnej aranżacji powierzchni. Uzupełnieniem jego oferty jest miejsce do odpoczynku, garderoba oraz dostęp do WI-FI. Jego atutem jest także lokalizacja w centrum Katowic. Mieści się bardzo blisko głównego dworca PKP i PKS na ulicy Fryderyka Chopina 6/2. MAPA

INFO O KURSIE

 START: WRZESIEŃ 

 ILOŚĆ OSÓB: 12 OSÓB 

 CZAS KURSU: 9 SPOTKAŃ

  CENA KURSU: 750 zł

 

ZAPISZ SIĘ NA KURS!

Wydarzenia

+

POZOSTAŁE KURSY

8969237967_3be82fcc91_k  citirecruitment

Photoshop dla każdego

 

set 2 web

Weekendowy Kurs Fashion

 

Dołącz do nas!

Pstrykam Śląskie to założony w 2012 roku projekt społeczny, który stał się odpowiedzią na rosnącą w sercach i umysłach mieszkańców górnego śląska potrzebę uwiecznienia ginącego powoli jego przemysłowego charakteru.

GDZIE SZKOLIMY

Znajdujemy się w Katowicach na ulicy Fryderyka Chopina 6/2 w Studio INKLU, 5 minut od dworca PKP, lub 3 minuty od przystanków autobusowych na ulicy Mickiewicza. Auto możesz zostawić na parkingu przed studiem, lub w Galerii Katowickiej (PKP).

Pstrykam Śląskie 2015